Pajzsmirigy problémák

Pajzsmirigy problémák


A pajzsmirigy problémák valódi okai:

 
Ha figyelsz tested és lelked jelzéseire megtalálod azokat a pszichés okokat, amelyek kiválthatják a pajzsmirigyek működési rendellenességeit.
 
Spirituális, lelki okok
Louise L. Hay szerint a pajzsmirigy rendellenességeknek rendszerint két lelki eredetű ok válthatja ki: az elfojtott érzelem és/vagy a megaláztatás.
 
„Sosem érek rá, hogy azt csináljam, amit igazán szeretnék. Mikor jön el már az én időm?”
 
Ilyen kérdések, fogalmazódnak meg azokban, akiknek a pajzsmirigyük nem működik jól. Louise L. Hay szerint ez azért van, mert nem tudunk világosan, nyíltan kommunikálni önmagunkkal, megfogalmazni, mit is szeretnénk.
 
Richard Gerber azt mondja, hogy a nyaki csakrában keletkező energiablokk okozhat pajzsmirigy betegséget. Ha nem harcolunk a saját igazunkért. Be kell indítani ezt az energiaáramlást, hogy érvényesüljenek az érzelmeink, vágyaink, álmaink, meggyőződéseink, értékeink.
 
Caroline Myss, az Anatomy of the Spirit: The Seven Stages of Power and Healing könyv szerzője szerint az ötödik csakra, a torok csakrája, amely az akaratérvényesítés, a személyes szabadság, és az önmegvalósítás csakrája. És ha ezek nem érvényesülnek, ha nem fejezzük ki érzelmeinket, akkor könnyen pajzsmirigy problémák léphetnek fel.
 
A Hashimoto thyreoditis egy autoimmun betegség, mikor a szervezet antitestjei célba veszik a pajzsmirigyeket és megtámadják, jelezvén azt, hogy figyeljünk oda belső vágyainkra, igényeinkre, ösztöneinkre, halljuk meg szavunkat.
 
Iyanla Vanzant azt mondja, hogy „a Hashimoto thyreoditis akkor alakul ki, mikor a kommunikáció megszűnik önmagunkkal, mikor nem értjük, nem fogadjuk el önmagunkat. Ennek következménye pedig a pajzsmirigyek megbetegedése, lelki frusztráció, fizikai feszültség. Rá kell találnunk az identitásunkra, hogy megvédjük magunkat mások manipulációitól.”
 
A szégyenérzet is károsan befolyásolja a pajzsmirigyeket, és az a felfogás is, miszerint „nem vagyok elég jó”, „én ezt nem érdemlem meg”.
 
A pajzsmirigy problémák szinte csak a nőket érintik: ez nem véletlen. A nőkbe nevelték a szégyenérzetet, megfélemlítették őket, erőszaknak voltak kitéve, és sok kapcsolatban a nőnek csendben kellett maradni, nem sikerült kinyilvánítania a véleményét. Ma sem javult sokat a helyzet: a legtöbb országban ugyanolyan a munkáért egy nőnek kevesebb fizetés jár, mint egy férfinak.
 
A nők legfontosabb feladata tehát, hogy kifejezzék, amit gondolnak, hallgassanak a belső hangjukra.
 
A pajzsmirigy betegek többsége megérzésekkel rendelkezik, mégsem fejezi ki a véleményét, mindig próbál nyugodt maradni, mindenkivel jóban lenni – állítja Louise L. Hay és Mona Lisa Schulz.
 
A pajzsmirigy túlműködése azért alakul ki, mert a belső hangot elfojtjuk. Egyszerűen nem engedjük ki, még olyan esetekben sem, mikor legszívesebben világgá kürtölnénk a fájdalmunkat. A rendellenességet önvád is okozhatja.
 
Hogy enyhüljenek a gondok, ismételgessünk a következő mondatot Louise L. Haytől: „Túllépek a régi sérelmeimen, és szabad utat adok magamnak az önkifejezésre.”
 
Akik pajzsmirigy túltengésben szenvednek, igyekeznek előremenekülni a problémák elől, kerülik a konfliktust más emberekkel, utálják magukat. Mindig dolgoznak, tevékenyek.
 
Ha meg a pajzsmirigyek kevés hormont bocsátanak ki, akkor alulműködésről beszélünk, ilyenkor az illető lelassul, ráérős lesz.
 
Nagyon fontos tehát, hogy hangot adjunk érzelmeinknek, vágyainknak, mindig tudjuk, hogy mit akarunk, így nem fog semmi sem a nyaki csakra energiáinak útjába kerülni, a pajzsmirigyek pedig zavartalanul működhetnek.
 
 
 Forrás:Egészség Facebook.com
 

Üzenet küldése

  • *
  • *
  • *

Tetszett a cikk?

 

 

EgészségCikkek ajánló

A gyógyító zeller
Népi gyógyászat, Gyógynövények
Orvoslás a zeller magjait emésztési gondokra, meghűlésre, a vízháztartás szabályozására, stb. javallotta.
Előnyösebb a bal oldalon aludni.
Egészség, Egészség cikkek
Az a tény, hogy keveset és nem megfelelően alszunk, nagyban szerepet játszik a napi stresszkezelés hatékonyságában.
Fogyasszunk főtt tojást!
Életmód, Táplálkozás, diéta
Ha még nem tettük meg, itt az ideje elkezdeni! Ha máskor nem, hát húsvétkor.
Gyomorfekély és okai és tünetei
Egészség, Egészség cikkek
A gyomorfekély legjellemzőbb tünete a gyomorszáj környékén észlelhető, tompa, görcsös vagy égő fájdalom.
A gyógyító burgonya
Egészség, Egészség cikkek
A szervezet számára legjobb elkészítési módja héjában megfőzni, vagy a sütőben szintén héjastól megsütni.
Ízületi fájdalmak megszüntetésére
Egészség, Egészség cikkek
E lenti 4 összetevős ital a köszvényt és az ízületi fájdalmakat akár végleg megszüntetheti! !
2 perc alatt elkészítheted ezt!
Egészség, Egészség cikkek
Különböző ráktípusok nagyszerű ellenszere, de kemoterápiás kezelés alatt is ajánlják ma már az orvosok is
Raklapokból játszóházat
Életmód, Háztartás
Csak a fantázia, és persze a gyerekek ízlése szabhat határt annak, hogy milyen lesz a végeredmény!
Hormonok hatása a testsúlyra
Egészség, Egészség cikkek
A hormonok fontos anyagok, amelyek kémiai hírvivőként szolgálnak a szervezetben.

További egészség cikkek »

 

 

 

 

EgészségCikkek ajánló

További egészség cikkek »